Atletik, zaten dingin olduğunda kendisinin en iyisini vermeye başladı

Atletik, zaten dingin olduğunda kendisinin en iyisini vermeye başladı

Bir sonraki Barça koçu Ernesto Valverde’nin futbolun ötesinde bir büyük tutkusu daha var: fotoğrafçılık. Extremaduran koçu, futbolcu olarak geçirdiği zamandan beri bu sanata tutkuyla bağlı ve 2013’te La Fábrica Editorial’un en iyi kreasyonlarıyla kapsamlı bir fotoğraf çalışması olan ‘Medio Tiempo’nun yayımlandığını görme onuruna sahipti.

05/29/2017

30.05.2017 tarihinde saat 11: 28’de CEST

Konular

Ernesto Valverde

Spor İngilizcesi

Gelen Barça koçu Ernesto Valverde’nin gizli tutkusu

Bunlar, Valverde’nin 2004 ile 2012 yılları arasında çektiği ve sahada ve saha dışında çevresini resmeden, tamamen belgeselin ötesine geçen ve melankolik fotoğraflarında ölümsüzleştirilen sahneler ve karakterler üzerindeki yansımaların ötesine geçen 66 siyah beyaz fotoğraf. Seyahat manzaraları, sosyal enstantane fotoğraflar – özellikle Yunanistan’dan – futbol stadyumunun atmosferi, aile portreleri veya takım arkadaşlarınızın portreleri.

Fotoğrafları, oteller, uçaklar, otobüsler, futbol sahaları, turistik alanlar ve genel olarak yalnız yerler olan ortak alanların olduğu, evi, evi veya ülkesi olmayan bir dünyayı gösteriyor. Kitabın önsözünde, Bernardo Atxaga şunu belirtir: "yalnız" Valverde’nin fotoğraflarındaki insanların çoğu gibi görünüyorlar. "İki elle yapılmış gibi hem hassas hem de sertler: manzaraları, özellikle iç mekanları izleyen bir Japon eli ve portrelerle ilgilenen bir Alman eli. Bazen, özellikle gençleri denek olarak alanlarda olduğu gibi, ikisi birlikte hareket eder.".

Johan Cruyff’un Valverde’yi kutsadığı gün

Valverde’nin özel dünyası

Atxaga için, Valverde’nin fotoğrafları ilk bakışta gösterdiklerinin ötesine geçiyor ve aktarıyor – diye açıklıyor, Carson McCullers’ın sözleriyle- "şans hissi, geçicilik, neredeyse korku". Bazen bu duygu önsözde devam eder, "”Pietá” tarzında başını eğen gorili düşündüğümüzde başımıza geldiği gibi üzüntüye eklendi; diğerleri, öpüşen çiftin imajında ​​olduğu gibi, kendiliğinden korkuyu hafifletebilen ıssız dizi, dünyayı düşünmemize ilham veren ‘korku’".

Johan Cruyff, 1988 ile 1990 arasında koçluk yaptığı Ernesto Valverde için zayıf bir noktaya sahipti. Sadece sahadaki zekasından değil, aynı zamanda futbola duyduğu tutku ve öğrenmeye olan ilgisinden de etkilendi. Hollandalı, Blaugrana takımının bankına indiğinde Barça’da devrim yaptı ve futbol izleme felsefesini Txingurri dahil öğrencilerine yaydı. Bu oyuncuların çoğunun daha sonra antrenör olmaya karar vermesi şaşırtıcı değil.

05/29/2017

09/29/2017 tarihinde 12:09 CEST

Maite Anton @Kafadergisi

Konular

Ernesto Valverde

Spor İngilizcesi

Johan Cruyff’un Ernesto Valverde’yi kutsadığı gün

10 yıl önce Valverde Espanyol bankındayken, Cruyff’a Valverde’yi gelecekte Barça koçu olarak görüp goldbets.top görmeyeceği sorulmuştu. "Her zaman kendi ölçünüzdeki şeyleri görmelisiniz. Çalışmanız mükemmelliğin ötesinde. Espanyol’un oynadığını görürseniz, onu görmek güzel. Onun ya da Rijkaard gibi oynamaya çalışmanın dışında insanların eğlenmesine izin veren insanlar olduğu için çok mutluyum çünkü futbol bunun için", ölen eski teknisyen TV3’e cevap verdi. Cruyff’un en saf özü.

Başka bir olayda, 2012’de Johan, Valencia için imza attığında Valverde ile ilgili görüşünü de verdi. "Valencia için büyük bir başarı. Oyuncu iken çok zekiydi ve her zaman futbola ve öğrenmeye olan ilgisini iletti. İspanyol futbolunun en önde gelen ve gelecek vaat eden koçlarından biridir.", Cruyff değer verdi. Onu kutsama şekli buydu.

Cruyff’un emrinde

Gazeteci Miguel Rico’nun ‘Futbolcularım ve ben’ kitabının bir paragrafında Cruyff, Valverde’nin oyuncu olarak zamanında Barça’dan nasıl geçtiğini anlattı. "Bir insan ve bir futbolcu olarak büyük saygı duyduğum Valverde, asla rahat oynamadı. Kendisi frene bastı ve tam da Athletic’e transfer olduğu sırada, elinden gelenin en iyisini yapmaya başladı. Ondan hoşlandım, hızı iyi, şutu iyi ve topa nasıl vurulacağını biliyordu. Golleri kolaylaştıran ve onları puanlamak için nasıl ulaşılacağını bilen hassas bir pasör. Bizimle hiç şansı yoktu ve özür dilerim çünkü nitelikleri vardı"açıkladı.  

Bartomeu bu Pazartesi günü Valverde’nin imzasını açıklayacak

SPOR Anketi: Valverde ile Barça taraftarları arasında görüş paylaşımı

20 € yatırın ve Sportium’da bahis yapmak için 20 € daha ÜCRETSİZ kazanın

Barça, orta sahada kaliteyi artıran ve işiyle katkı sağlayan bir futbolcu arıyor. Fikir tartışmasız en iyi oyuncuyla sözleşme imzalamaktı, ancak piyasa fiyatları tavan yaptı ve bazı seçenekler pek ikna edici değil. Yeni teknik direktör Ernesto Valverde’den hoşlanan ve tam desteğine sahip olan futbolcu Ander Herrera.

05/25/2017

09/29/2017 tarihinde 12:09 CEST

Lluís Miguelsanz

Konular

Ernesto Valverde

Spor İngilizcesi

Ernesto Valverde, Ander Herrera’yı Barcelona’ya imzalamayı düşünüyor

Orta saha oyuncusu, Manchester United ile olağanüstü bir sezonu tamamladı ve sözleşmesinde yalnızca bir yılı kaldığı için koşullar uygun olabilir. Onun adı masada, ancak Blaugrana kulübünün onu yenilememeye ikna edip edemeyeceğini görmek gerekecek.

Ander Herrera, Athletic’da Ernesto Valverde ile aynı zamana denk geldi ve önemli oyuncularından biriydi. Aslında, United onu imzalamak için 36 milyon euro ödediğinde ve Athletic onu elinde tutamadığında koç sinirlendi. Valverde ile orta saha pozisyonlarında ve hatta orta sahada oynadı ve oyuncunun sahip olduğu muazzam kaliteden yararlanarak.

Ander her zaman Barselona gündemindeydi ama Barça asla onun peşine düşmemişti. Geçen yaz Mourinho’nun ona güvenmeyeceği anlaşıldığında bazı skorların olduğu doğru, ancak kulüp diğer futbolcu türlerinin gelişine öncelik verdi. Valverde’nin imzalanması, karmaşık bir operasyonun üstlenilmesi için hayati olabilir, ancak ekonomik açıdan uygulanabilir.

Mourinho onu korumak istiyor

Ve büyük handikap Manchester United’ın pozisyonu olacak. Mourinho, futbolcunun yeteneğine teslim oldu ve onu gelecekteki projesinin tartışmasız sahibi ve temel parçası yaptı. Onu seviyor ve Birleşik liderlere Ander Herrera’ya geri dönülmez bir yenileme teklifi yapmaları için şimdiden emir verdi. Aksi takdirde onu piyasaya sürmek zorunda kalırlar ve Barça dikkatli davranır. Hem bu yaz için, hem de şimdi getirmek mümkün değilse, gelecek sezon için. Geleceği şu an açık ama Barça’nın ona doğrudan ilgi gösterdiği doğru.

SPOR Gizliliği: "Valverde bir çatlaktır"

Valverde zaten Barça için çalışıyor

Ander Herrera, gelişiyle birlikte organize bir orta saha oyuncusu olarak öne çıktı, ancak Premier’de fiziksel koşullarını iyileştirdi ve daha eksiksiz bir futbolcu oldu. Mourinho onu savunma pivotu olarak bile kullandı. Ander, en büyük referansının Andrés Iniesta olduğunu ve Messi’nin oyununu sevdiğini asla gizlememiştir. Barça onun için büyük bir fırsat olurdu ama Mourinho, ayrılmaması için elinden gelen her şeyi yapacak. Ay bitmeden sizi yenilemek istiyorlar. Aksi takdirde Barça takip edecek.

Johan Cruyff’un Barça bankındaki ilk sezonuydu. Katalan takımı, Sofya’da Reykjavik, Lech Poznan, Aarhus ve Sredets’te FRAM’i eledikten sonra Kupa Galipleri Kupası’nda finale yükseldi. Sampdoria onu bekliyordu.

05/10/2014

Yasa 11: 51’de CEST

Mekan, Barça’nın 1961’de Avrupa Kupası’nı Benfica’ya kaybettiği Bern’deki Wankdorf Stadion’dan başkası değildi. 20.000’e kadar Balugrana taraftarı, hayal kırıklığına uğratmayan ve 2-0’lık sonuçla şampiyonluğu kazanan takımı tezahürat etmeye geldi. Julio Salinas’tan erken bir gol (4. dakika) tribünlerde çılgınlığı açığa çıkardı ve sondan on iki dakika sonra López Rekarte, finali kültür sevincine mahkum etti.

O zaman, onbir, şu anda spor direktörü FC Barcelona, ​​Andoni Zubizarreta, Aloísio, Alexanco, Milla (Soler, dakika 59), Urbano, Amor, Lineker, Eusebio, Julio Salinas, Roberto ve Begiristain’den (López Rekarte, dakika 73).

Hollandalı teknik direktör Johan Cruyff liderliğindeki Barça kulübü, tarihinin en parlak ve başarılı zamanlarından birini yaşadı. 1988’deki imzası, Katalanların arka arkaya dört lig (1991, 92, 93 ve 94) ve tarihlerinin ilk Avrupa Kupasını (1992) ve diğer şampiyonluklarla kazandığı başarılarla dolu bir döneme yol açtı.

03/30/2014

Yasa 11/20/2016 tarihinde saat 11: 20’de CET

Ricard Lopez

Ve bu başlıklardan ilki en alakalı olanlardan biri oldu, çünkü onsuz Cruyff muhtemelen yedek kulübesinde devam edemezdi. 1990’da Copa del Rey, ilk iki kampanyasını takımın başı olarak boş bıraktıktan sonra ‘Flaco’yu olası bir işten çıkarılmadan kurtardı.

Uzun zamandır beklenen Kupa, Camp Nou vitrinlerinde çok hassas bir anda sona erdi ve yeni bir dönemin başlangıcına işaret etti: “Rüya Takım” olarak adlandırılan dönem. Büyülü bir takım, sadece 1996’da sonuna kadar elde ettiği rekorla değil, aynı zamanda devrim niteliğindeki oyun tarzı nedeniyle, kesinlikle saldırgan, dokunuşlu ve muhteşem. Felsefesi, yaratıcısından bir cümleyle özetlenebilir: "Eğer topa sahipseniz, rakibiniz topa sahip değil". Bütün bir ilkeler beyanı.

Laudrup, Bakero, Salinas ve ekibi, 1989/90 sezonunda Copa del Rey’in sekizincisinde Athletic’ı eleyerek Barça Olympus’a doğru yola çıktı. On bir metreden uzman Ronald Koeman’ın aldığı iki ceza sayesinde ‘aslanlar’ ilk maçta (0-1) ve ikinci bacakta (1-0) minimum düştü.

Zaten çeyrek finalde, Katalanlar Real Sociedad ile uğraşmak zorunda kaldı. Muhtemelen o zamandan beri en zor beraberlikti, ilk ayağı Julio Salinas’ın golüyle 0-1 kazanmasına rağmen, Camp Nou’daki dönüş bir kabustu.


Comments are closed.